Poznaj ciekawe informacje i fakty o firmach

Transport drogowy ciężarowy na Ukrainę i Mołdawia

Transport drogowy ciężarowy na Ukrainę i Mołdawia

Rozwój transport drogowego w kierunku na Ukrainy i Mołdawii – przyczyny

Ukraina i Mołdawia to kraje, których rozwój gospodarczy wciąż jest na bardzo niskim poziomie i które cechuje wysokie uzależnienie od importu wielu surowców oraz produktów. Z Polski w tym kierunku transport drogowy odbywa się często i nieustannie się rozwija, zaopatrując wschodnie rynki w kolejne wytwarzane i produkowane w Polsce towary.

Bieda tych krajów sprawia, że obecnie bardzo silne jest zjawisko migracji osób poszukujących pracy i lepszych warunków do życia właśnie w naszym kraju. Ma to istotny wpływ na rozwój transportu drogowego z, jak i na Ukrainę.

Nie tylko transport, również magazyn logistyczny

Transport ciężarowy MołdawiaRosnące zainteresowanie wyjazdami w kierunku tych krajów spowodowało powstanie wielu nowych firm przewozowych oferujących transport drogowy na Ukrainę i Mołdawię. Dzięki rozwiniętej spedycji i logistyce transport trwa bardzo krótko i bezpiecznie dociera do celu. Firmy oferują kompleksowe usługi transportowe, zapewniają efektywne rozwiązania oraz dają możliwość przewiezienia wielkogabarytowego bagażu. Wśród wielu firm, które dostarczają rozwiązań w zakresie transportu ciężarowego drogowego związanego z przewozem towarów jedną z ciekawszych opcji stanowi firma IMPET z Czermina. Firma ta bowiem oferuje poza transportem i spedycją takie usługi jak magazynowanie towarów. Jest to niezwykle istotne gdyż firma znajduje się w woj. podkarpackim. Podkarpacie to idealny łącznik południa i wschodu Europy stąd też przy relacjach Ukraina i Mołdawia vs. południowa część Europy magazyn logistyczny w takim miejscu to oszczędność pieniędzy. Dokładna lokalizacja magazynu i firmy poniżej:

Logistyka, spedycja i magazynowanie kluczem do sukcesu

Firma IMPET posiada ogromne doświadczenie w branży. Pełna oferta firmy to kompletna spedycja dla kierunku Mołdawia oraz transport. Systematyczne przewozy ładunków do i z tego kraju jak również Ukraina to stałe zlecenia. Własna flota ponad 40 zestawów to obsługa większości zleceń, jednak w przypadku zwiększenia popytu realizujemy usługi wśród partnerów. Tutaj właśnie spedycja organizuje wszystko tak, aby z wykorzystaniem magazynu logistycznego zaoferować optymalną ofertę dla klienta. Firma IMPET to także transport ciężarowy drogowy Grecja oraz kierunki bałkańskie w tym Rumunia, Węgry, Macedonia, Bułgaria i inne kraje w kierunkach powiązanych. Ponadto transport ciężarowy na zachód do Niemiec oraz Czechy i inne kraje Europejskie w tym transport krajowy i Polska.

IMPET – transport i spedycja oraz magazynowanie towarów

Czermin 61, 39-304 Czermin

Telefon: +48 17 774 03 42

NIP: 817-207-17-86

Wymiana handlowa między Polską a Ukrainą oraz Polską a Mołdawią odnotowuje nieustanny wzrost. Często osoby, które chcą przywieźć niewielką ilość rzeczy z Ukrainy decydują się na wynajem samochodu. Oczywiście mowa o wynajmie auta dostawczego. Jest tak gdyż zwiększa się zarówno eksport, jak i import. Do Polski z Ukrainy. Najczęściej sprowadzamy wyroby metalurgiczne, produkty żywnościowe i spożywcze, produkty mineralne oraz wyroby drewno – papiernicze i artykuły przemysłu elektromaszynowego. Natomiast producenci z Mołdawii w coraz większym stopniu zaopatrują rynek polski w wino. Import wina rośnie w ekspresowym tempie i zyskuje coraz większą popularność wśród koneserów tego rodzaju trunku.