Poznaj ciekawe informacje i fakty o firmach

Turbosprężarki samochodowe

Turbosprężarki samochodowe

Turbodoładowanie czyli na czym polega fenomen turbosprężarki samochodowej

Turbosprężarka to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie turbiny oraz sprężarki, które zostały osadzone na jednym, wspólnym wale. Ten rodzaj maszyny wirnikowej ma przede wszystkim jedno zadanie: zwiększyć moc silnika oraz poprawić jego sprawność. Turbosprężarki można spotkać w dwóch różnych typach: TwinTurbo oraz BiTurbo. Posiada liczne grono fanów i zdobywa coraz większą popularność.

Dlaczego turbo technologia ma tak wielu zwolenników?

TurbosprężarkiKażdy kto ma doświadczenie w motoryzacji wie doskonale, że turbosprężarki „same” się nie psują. Jeżeli turbosprężarka posiada stałe źródło oleju do smarowania oraz układ powietrzny doprowadzający powietrze jest czysty bez zanieczyszczeń to turbina eksploatuje się ale po setkach tysiącach kilometrów. Jeżeli do tego dojdzie to nadal nie oznacza to, że musimy kupować nowej turbosprężarki gdyż istnieją usługi doskonale znane jako regeneracja. Wśród wielu firm z pewnością na uwagę zasługuje firm MR Radka – Magdalena Czachor Radka. To firma z miasta Mielec w woj. podkarpackim i zdobyła świetną renomę w zakresie regeneracji turbosprężarek.

MR Radka – profesjonalna regeneracja turbin i turbosprężarki

ul. Polna 3b
39-300 Mielec
Tel/Fax : 17 773 12 52

Zadzwoń: +48 609 141 806 lub +48 665 187 734

Czy regeneracja turbosprężarek to dobry sposób na naprawę?

Tak naprawdę nie ma innego sposobu. Można oczywiście kupić używane turbo lub nowe ale koszt nowego jest znaczny w porównaniu do regeneracji a używane to tak jak kupowanie kota w worku. Regeneracja turbosprężarki jeżeli jest dobrze zrobiona to z pewnością turbina posłuży jeszcze bardzo długo swojemu właścicielowi. Oczywiście istnieje kilka zasad w trakcie eksploatacji pojazdu z silnikiem doposażonym w turbo. Istnieją także różne typy i rodzaje turbosprężarek. Poza standardowymi również turbosprężarki ze zmienną geometrią czy z modułami. Wszystkie typy i rodzaje turbin naprawia, regeneruje w/w firma z Mielca. Magdalena Czachor Radka to firma, w której odbywa się profesjonalna regeneracja turbin i turbosprężarki to coś więcej niż praca – to pasja właścicieli i pracowników firmy.

Nasza firma to także turbosprężarki Kolbuszowa, Dębica, okolice Mielca

Obsługujemy na miejscu i wysyłkowo klientów z całej Polski. Często jednak okoliczne miasta jak Tarnobrzeg, Tarnów, Dębica, Sandomierz, Szczucin, Przecław, Padew Narodowa, Sanok, Jasło, Jarosław, Rzeszów, Stalowa Wola, Radomyśl Wielki, Połaniec, Przemyśl, Krosno, Kolbuszowa, Nowa Dęba i inne.

Bardzo często firmy, których specjalizacja to transport drogowy regenerują części. Na przykład zaciski hamulcowe, siłowniki, maglownice, tarcze a nawet istnieje regeneracja katalizatorów lub filtrów DPF FAP. Dlatego to robią, gdyż regeneracja to bardzo opłacalny proces. Szczególnie dla tych, którzy eksploatują sprzęt.

Firma MR Radka oferuje usługi na miejscu lub w formie wysyłkowej. Dla tych Państwa, którzy by chcieli osobiście zawieźć i odebrać swoje turbo poniżej prezentujemy mapę dojazdu:

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie firmy – MR Radka – profesjonalna regeneracja turbin i turbosprężarki

Turbosprężarki nie tylko w motoryzacji

Turbosprężarka znalazła zastosowanie w przemyśle samochodowym oraz lotniczym. W samolocie jednak celem turbosprężarki nie jest wzrost mocy, a zmniejszenie spadku mocy silnika w momencie, gdy samolot wchodzi na kolejną wysokość.

Obecnie większość silników wysokoprężnych jest silnikami turbodoładowanymi. Turbosprężarka zapewnia wzrost sprawności silnika, co osiąga dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu energii gazów wydechowych. Silniki typu Diesel dzięki obecności turbosprężarki pracują lepiej i bardziej efektywnie, co potwierdzają kierowcy tych pojazdów.